Skip to content

Medycyna psychoaktywna

1 rok ago

548 words

Psychocutaneous Medicine to 25 tom w serii poświęconej dermatologii podstawowej i klinicznej. Starszy redaktor, Alan R. Shalita i David A. Norris, opracowali serię w odpowiedzi na eksplozję nowych informacji i nowych form technologii związanych ze sztuką i naukami o praktyce dermatologicznej i podstawowej biologii skóry. John YM Koo i Chai Sue Lee są dobrze znani w tej dziedzinie i mają wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć ostateczny podręcznik na temat psychodermatologii. Zgromadzili szereg klinicystów, wychowawców i badaczy, którzy w ogromnym stopniu przyczyniają się do międzynarodowego, kompleksowego i praktycznego traktatu o medycynie psychoaktywnej. Koo i Lee z powodzeniem zdefiniowali nakładanie się psychologii, psychiatrii i dermatologii, w tym szczegółowe i aktualne informacje dotyczące podstaw biologicznych i psychologicznych skutków zaburzeń skóry. Książka bada rolę powiązanej psychopatologii w przyczynie i patofizjologicznych skutkach zaburzeń skóry. Czynniki psychologiczne wpływające na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, trądzik i bielactwo są omówione kompleksowo. Rozdziały poświęcone najnowszym obserwacjom i dane dotyczące tych i innych stanów dermatologicznych są zorganizowane pod kątem klinicznej prezentacji, oceny, leczenia i podstawowych mechanizmów biologicznych.
Autorzy każdego z 28 rozdziałów koncentrują się na szczegółowej analizie konkretnych treści. Książka jest szczególnie praktyczna, z początkowymi segmentami, które dotyczą umiejętności, które są wymagane, gdy lekarze spotykają się z pacjentami i technik oceny, które są niezbędne do skutecznego podejścia do pacjentów, którzy współistnieją z chorobami psychicznymi i dermatologicznymi. Wpływ stresu i innych czynników emocjonalnych oraz psychologicznych skutków zaburzeń skórnych jest umiejętnie badany. Rzeczywiście, książka w sposób wyjątkowy odnosi się do pewnych kwestii, które są kluczowe dla dermatologii i psychiatrii łącznikowej, takich jak jakość życia, dzieci i geriatrycy, seksualność i chirurgia skórna. Inną cechą, która nie jest unikatowa, ale niezbędna, jest synteza informacji dotyczących często występujących zaburzeń psychicznych – na przykład lęku, depresji, psychozy i somatyzacji. Specyficzne warunki, takie jak trichotillomanię, łysienie, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne i samookaleczenia, czyli neurotyczne wykrzywienie i zapalenie artefaktyczne skóry, są rozwiązywane dość zadowalająco. Autorzy zalecają leczenie tych schorzeń psychiatrycznych, w tym rozważenie psychoterapii, właściwego stosowania leków psychotropowych i skierowania psychiatrycznego.
Włączenie oświadczeń z grupy analitycznej w odniesieniu do Międzynarodowego konsensusu w sprawie opieki nad pacjentami psychodermatologicznymi jest bardzo interesujące i dodaje autorytatywną treść tej książki. Tabele i liczby są aktualne, podsumowują kluczowe pojęcia i dostarczają praktycznych informacji, umożliwiając w ten sposób szybki dostęp do istotnych tematów.
Biorąc pod uwagę fakt, że w jednej trzeciej do więcej niż trzech czwartych pacjentów z chorobami dermatologicznymi występuje znaczny czynnik psychogenny zaburzenia, warto mieć taką książkę, która jest tak obszerna i czytelna, jak medycyna psycho-skórna. Koo i Lee zasługują na pochwałę za wysiłek włożony w objęcie zakresem zaburzeń psychofizycznych na mniej niż 500 stronach. Co więcej, książka ta jest nieocenionym źródłem informacji dla praktyków w dziedzinie dermatologii, konsultacji i kontaktów z psychiatrami oraz innych pracowników służby zdrowia zainteresowanych psychodermatologią.
David G. Folks, MD
University of Nebraska Medical Center, Omaha, NE 68198-5575
[email protected] edu
[hasła pokrewne: cilostazol, belimumab, teosyal ]
[hasła pokrewne: nasiadówka z rumianku, limitki aflofarm, climagyn ]

0 thoughts on “Medycyna psychoaktywna”