Skip to content

Wykrywanie Monkeypox u ludzi na półkuli zachodniej cd

1 rok ago

542 words

Dystrybutor, 15 psów z prerii i 94 inne zwierzęta zakupione od innych dostawców podobno nie miały bezpośredniego kontaktu ze szczurem, który był w swojej własnej klatce podczas trzygodzinnej podróży. Następnie szczur umarł, ale nekropsja nie dostarczyła konkretnej diagnozy. Tusza została spalona i nie była dostępna do dalszych testów. 5 maja dystrybutor 2 dostarczył 2 psy preryjne Pet Store i 10 psom preryjnym do Pet Store 2. Pet Store 2 otrzymało 15 zdrowych psów preryjnych od dystrybutora 2 w połowie kwietnia. Psy preriowe otrzymane 5 maja miały cieńsze płaszcze i nie wyglądały tak solidnie jak zwierzęta z wcześniejszej wysyłki, a zwierzęta te były trzymane z niesprzedanymi zwierzętami z pierwszej partii.
W dniu 8 maja dystrybutor 2 został powiadomiony przez właściciela Pet Store 1, że psy preriowe były chore, z łzami w oczach, zatorami i zmianami skórnymi. Dystrybutor 2 odzyskał obie prairie 10 maja; jeden umarł, a drugi wyzdrowiał. Do 11 maja wiele psów preriowych w Pet Store 2 miało wodniste oczy i wydzielinę z nosa, a kilka miało grudkowe uszkodzenia skóry. Zwierzęta były leczone przez weterynarza z doustnym chinolonem i doksycykliną. Dystrybutor 2 nabył swoją ostatnią losę pięciu psów preriowych od Dystrybutora 17 maja; cała piątka zachorowała w ciągu kilku dni po zakupie i nie została sprzedana. Cztery zwierzęta zmarły.
Wczesne środki kontroli
Do 6 czerwca środki kontrolne powołane przez państwowe i lokalne służby zdrowia publicznego i weterynarzy obejmowały izolację w domu lub w szpitalu pacjentów z podejrzeniem i opieką zdrowotną lub szpitalną kontrolą kontroli bezobjawowych osób, które miały kontakt z chorymi pacjentami lub pieski preriowe. Zalecenia dotyczące kontroli zakażeń i ochrony personelu, podobne do tych dotyczących ospy, zostały przekazane do zakładów opieki zdrowotnej i lekarzy weterynarii. Pomieszczenia dotkniętych właścicieli zwierząt domowych i dotkniętych nimi przedsiębiorstw zostały poddane inspekcji, zakażone i narażone ssaki poddano kwarantannie, a także udzielono porad dotyczących ochrony środowiska i ochrony osobistej. Siedem psów preryjnych sprzedanych przez Dystrybutora 2, które były nadal w Pet Store 2, zostało zabitych 5 czerwca. Cztery bezobjawowe psy preriowe zostały poddane kwarantannie w lokalu firmy Dystrybutora 2. Do 6 czerwca 38 z 39 psów preriowych zakupionych przez Dystrybutora 2 od Dystrybutora w kwietniu i maju zostały zlokalizowane. Inne ssaki, które miały styczność z chorymi psami preriowymi, zostały poddane kwarantannie tam, gdzie przebywały, a ludzie z podejrzeniem zakażeń byli izolowani tam, gdzie mieszkali. 6 czerwca epidemiolog państwowy ds. Chorób zakaźnych podpisał nadzwyczajne zarządzenie zakazujące importu, sprzedaży, dystrybucji lub wystawiania psów preriowych lub wszelkich ssaków, które miały styczność z psami preriowymi, które przybyły do Wisconsin po kwietnia 2003 roku.
Wyniki
Identyfikacja przypadków
Do 7 czerwca zidentyfikowano 11 pacjentów z potwierdzonym lub podejrzewanym małpią małpą w środkowym i południowo-wschodnim Wisconsin. W tym czasie podejrzany przypadek monkeypoxu u ludzi został zdefiniowany jako pęcherzowo-pęcherzykowe zmiany skórne i gorączka u osób wystawionych na działanie zwierząt otrzymanych od Dystrybutora lub 2. Wszystkich 11 pacjentów połączono przez bezpośredni kontakt z psami preriowymi sprzedawanymi przez Dystrybutora 2.
[hasła pokrewne: bupropion, bromazepam, disulfiram ]
[hasła pokrewne: zespol reitera, pępek świata garwolin, atrofia szyjki macicy ]

0 thoughts on “Wykrywanie Monkeypox u ludzi na półkuli zachodniej cd”