Skip to content

Wykrywanie Monkeypox u ludzi na półkuli zachodniej czesc 4

1 rok ago

538 words

Rodzina indeksów (obejmująca pacjentów 1, 2 i 3) zakupiła dwa psy preryjne od dystrybutora 2. Ośmiu pacjentów zidentyfikowanych w południowo-wschodnim Wisconsin (pacjenci od 4 do 11) obejmowało dystrybutora 2 i jego żonę, dwóch pracowników różnych sklepów zoologicznych ( i 2), które otrzymały psy preriowe od Dystrybutora 2, dwóch weterynarzy z różnych klinik, którzy leczili psy z preriami sprzedawane przez Dystrybutora 2, osobę, która kupiła dwa psy preryjne ze sklepu Pet Store 2 i jej houseguest (rysunek 1). Najwcześniejszą datą pojawienia się choroby był 15 maja. Funkcje kliniczne
11 początkowych przypadków w Wisconsin wystąpiło u 5 mężczyzn i 6 kobiet w wieku od 3 do 43 lat. Sześciu z 11 pacjentów wcześniej otrzymywało pojedynczą dawkę szczepionki przeciwko ospie prawdziwej w dzieciństwie. We wszystkich przypadkach przeniesienie wirusa monkeypox okazało się być bezpośrednim kontaktem z zarażonym psem preriowym. Jednak pacjenci 2 i 3 zapewnili bezpośrednią opiekę nad zakażonym dzieckiem, a możliwość przeniesienia z człowieka na osobę nie może być wykluczona. Pacjenci i 4 zostali porysowani lub ukąsi przez chorego psa preriowego. U trzech pacjentów zakażenie wydawało się być przenoszone bezpośrednio na otwarte rany: drapanie kota na dłoni pacjenta 2, nacięcie na ręce pacjenta 6 i zadrapania szczotek na nogach pacjenta 7. Okres inkubacji w przypadku infekcji był trudny do ustalenia ze względu na długie okresy narażenia na zakażone psy preriowe i mógł wynosić od 4 do 24 dni (mediana, 15, średnia, 14,5).
Początkowe objawy lub objawy to zazwyczaj zmiany skórne lub gorączka (temperatura powyżej 38 ° C) z obfitymi potami i silnymi dreszczami. Częste oznaki i objawy to zmiany skórne (100 procent), ból głowy (100 procent), gorączka (82 procent), poty (82 procent), dreszcze (82 procent), uporczywy kaszel (73 procent), powiększenie węzłów chłonnych (55 procent) i ból gardła (55 procent). Rzadziej występowały objawy zapalenia gardła (27 procent), przerostu migdałków (18 procent), erozji migdałków (18 procent), złego samopoczucia (18 procent), łagodnego ucisku w klatce piersiowej (18 procent), biegunki (18 procent), mięśniobóle (9 procent) ), ból pleców (9 procent), przekrwienie błony śluzowej nosa (9 procent), zapalenie powiek (9 procent) i nudności (9 procent). Badanie płuc, serca, jamy brzusznej, neurologiczne i mięśniowo-szkieletowe było prawidłowe u wszystkich badanych pacjentów.
Rycina 2. Rycina 2. Pierwotne reakcje zaszczepienia (panele A, B i C), przykłady ospy o podobnej do ospy (panel D) i rozsianej postaci podobnej do ospy wietrznej (panel E), z rozsianymi zmianami mniszka lekarskiego i morfologicznym wyglądem rozsianych po Czas (panele F, G, H i I). Panel A pokazuje pierwotną reakcję inokulacyjną w miejscu ukąszenia psa preriowego u Pacjenta 1, Panel B, zarysowanie psa preriowego u Pacjenta 4, i Panel C, wcześniejsze drapanie kota u Pacjenta 2. Panel F pokazuje rozsiane uszkodzenie mniejsze niż 24 godziny po jej pojawieniu się, zmiany G panelu po sześciu dniach, panel H zmiany po 96 godzinach, a panel I uszkodzenie po więcej niż dziewięć dni.
U pięciu pacjentów pierwotne zmiany skórne pojawiły się jako guzkowe obrzęki wokół marginesów ukąszeń lub zadrapań (Figura 2A, Figura 2B i Figura 2C). U większości pacjentów, w tym u sześciu pacjentów bez rozpoznanych zmian pierwotnych, w ciągu kilku dni rozwinęło się od do 50 satelitów i rozsianych zmian skórnych.
[przypisy: cilostazol, belimumab, Mimośród ]
[podobne: lowastatyna, zimne aglutyniny, medinet wrocław ]

0 thoughts on “Wykrywanie Monkeypox u ludzi na półkuli zachodniej czesc 4”

  1. Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu